top of page

Akhisarspor ile Bursaspor taraftarları arasındaki buzlar eridi, dostluk mesajı verildi

Spor Toto Süper Lig 21’inci haftasında Akhisarspor’un 1-0 üstünlüğü ile sona eren Bursaspor maçının ardından şehir merkezinde yaşanan olaylarda 2 kişi yaralanırken bir çok işyerinde maddi hasar meydana gelmişti. Yaşanan olayların ardından taraftarlar arasında özellikle sosyal medyada olaylar giderek büyümüştü.

Olayların daha da büyümemesi adına adım atan Akhisarspor ile Bursaspor taraftarları Akhisar’da bir araya gelerek dostluk mesajları verdi. Yemekte buluşan iki grubun taraftar temsilcileri bu şekilde gündeme gelmekten büyük üzüntü yaşadıklarını ifade etti. Bursaspor Texas Taraftarlar Derneği Başkanı Mehmet Güzelsöz: “Biliyorsunuz hafta sonu hiç de hoş olmayan olaylar yaşadık. Akhisarlı arkadaşlarımız ve dostlarımızla bir problemler oldu, biz de onlarla buraya görüşmeye geldik. Sağolsunlar bizi de ağırladılar burada, en iyi şekilde de ağırlamaya devam ediyorlar. Ülkemizin gündemi bu kadar yoğun iken bu hoş olmayan olay ile kendimizi gündeme getirmek gibi bir durumumuz veya hevesimiz yoktur. Zaten bu şekilde gündeme geldiğimiz için çok büyük bir şekilde üzüntü duyuyoruz. Çünkü ülkemizin gündemi çok yoğun ve bizimle alakası olmayan bizimle işi olmayan insanlar kalkıp taraftarları terörist olarak damgalıyorlar. Görüldüğü gibi burada biz kendi aramızda sıkıntımızı ve sorunumuzu çözebiliyoruz. Sağolsun arkadaşlar bizi ağırladılar, bu olayın da en iyi şekilde tatlıya bağlanması için elimizden gelen herşeyi yapıyoruz.” dedi. Bu günlerde birlik ve bütünlüğe ihtiyaç olduğuna vurgu yapan Bursaspor Texas Taraftarlar Derneği Başkanı Mehmet Güzelsöz: “Bizim el ele vermemiz gerekiyor, sadece biz Bursaspor ve Akhisarspor değil tüm taraftarların bu konuda daha hassas daha duyarlı olması gerektiğine inanıyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Akhisarspor Akigolar Taraftarlar Grubu adına söz alan Yalçın Utçu ise yaptığı açıklamada: “6 sezondur bu ligdeyiz ve Bursaspor ile bu zamana kadar böyle bir şey yaşanmadı. Hiçbir takımla yaşanmadı. Böyle olaylar bizi tabii ki üzdü. Ülkemizde şehitlerimiz var, savaştayız ve biz kendi aramızda savaşırsak olmaz bu iş. O yüzden arkadaşlar da sağolsunlar çıktılar geldiler. Onları Akhisar’ımızda elimizden geldiğince misafir etmek istiyoruz. Bu saatten sonra dost olmak için elimizden gelen herşeyi yapacağız.” dedi. Öte yandan tüm taraftarların özellikle sosyal medyada gençlerin daha duyarlı olmasını talep etti. Bu konuda açıklama yapan Akhisarspor Akigolar Taraftarlar Grubu adına söz alan Yalçın Utçu: “Sosyal medyada kötü şeyler yazılıyor, bu kötü sözlerin yazılmasını istemiyoruz artık. Bu olay kapanmıştır ve Bursaspor ile Akhisarspor dostluğu başlamıştır.” dedi.


 THE ARTIFACT MANIFAST: 

 

This is a great space to write long text about your company and your services. You can use this space to go into a little more detail about your company. Talk about your team and what services you provide. Tell your visitors the story of how you came up with the idea for your business and what makes you different from your competitors. Make your company stand out and show your visitors who you are. Tip: Add your own image by double clicking the image and clicking Change Image.

 UPCOMING EVENTS: 

 

10/31/23:  Scandinavian Art Show

 

11/6/23:  Video Art Around The World

 

11/29/23:  Lecture: History of Art

 

12/1/23:  Installations 2023 Indie Film Festival

 FOLLOW THE ARTIFACT: 
  • Facebook B&W
  • Twitter B&W
  • Instagram B&W
 RECENT POSTS: 
 SEARCH BY TAGS: 
Henüz etiket yok.