Okan Buruk'tan Açıklamalar

Akhisarspor, Spor Toto Süper Lig'in 26. haftasında konuk olduğu Gençlerbirliği ile 1-1 berabere kaldı. Karşılaşma sonrasında düzenlenen basın toplantısında değerlendirmelerde bulunan Teknik Direktörümüz Okan Buruk: "Özellikle yan ortalarla kalemizde pozisyonlara girdiler. Bizim de ikinci yarı net pozisyonlarımız vardı. İkinci golü atsaydık maçı bitirmiştik. Bu fırsatlar da elimize geçti. Son 10 dakikada rakibimize çok pozisyon vermedik. Şanssız bir gol, maçta yaptığınız emekleri götürebiliyor. Oyuncularıma 90 dakika boyunca verdikleri mücadeleden dolayı teşekkür ediyorum. Bizim için hedef üst sıraları yakalamaktı. Yine bunu yakalamaya çalışacağız. Ama bugün kazansaydık üst tarafa biraz daha yaklaşacaktık." diye konuştu.

Yerli futbolcu konusuna değinen Buruk, şunları kaydetti: “Ne kadar iyi Türk oyuncu olursa oynamasından yanayız. Zaten iyi Türk oyuncu hak edip formayı alıyor. Burada bizim yabancıdan çok Türk oyuncu yetiştirmeyle ilgili sorunumuz var. Çok önemli oyuncular belki uzun yıllardır Türk futbolunun içindeler. Altyapıdan da çok oyuncu çıkıyor. Gençlerbirliği’nin böyle iyi bir yanı var. Türk futboluna oyuncu yetiştiriyor, kazandırıyor. Biz ligin en çok Türk oyuncuyla oynayan takımıyız. İlk yarıda dakika olarak baktığımızda benim işime gelir Türk oyuncuyla oynamak. Ama hak edecek Türk oyuncuların oynaması önemli. Yabancı sayısını 3’e düşürürüz ama bu kalitede Türk oyuncuları bulamazsak yani Süper Lig kalitesinde o zaman futbolun kalitesi düşüyor. Yetiştirmek çok önemli. Biz önce yetiştirip ondan sonra yabancı kuralıyla ilgili düzenleme yapabiliriz.” dedi.

Ligde yerlerini sağlamlaştırdıklarını söyleyen Buruk: “Biz puan olarak rakibimize göre daha rahat bir konumdayız. Oyuncu iyi konsantrasyon olursa ve maçı önemserse bu da avantaj oluyor, daha çok kendine güveniyor, daha az baskı altında oluyor. Gençlerbirliği’nin daha baskılı olacağını özellikle çok fazla pozisyon vermeyeceğimizi ve rakip kalede pozisyon bulabileceğimizi düşünüyorduk. Biz konsantrasyon olarak oyunun genelinde bunu iyi yaptık. Bu da bize pozisyon getirdi. Bazen çıkış maçları vardır. Bu Gençlerbirliği için çıkış maçıydı ama sonuna baktığımızda 1 puan alarak da önemli bir moral kazandı. Biz de üst taraftaki yerimizi sağlamlaştırdık.” diyerek sözlerini tamamladı.


 THE ARTIFACT MANIFAST: 

 

This is a great space to write long text about your company and your services. You can use this space to go into a little more detail about your company. Talk about your team and what services you provide. Tell your visitors the story of how you came up with the idea for your business and what makes you different from your competitors. Make your company stand out and show your visitors who you are. Tip: Add your own image by double clicking the image and clicking Change Image.

 UPCOMING EVENTS: 

 

10/31/23:  Scandinavian Art Show

 

11/6/23:  Video Art Around The World

 

11/29/23:  Lecture: History of Art

 

12/1/23:  Installations 2023 Indie Film Festival

 FOLLOW THE ARTIFACT: 
  • Facebook B&W
  • Twitter B&W
  • Instagram B&W
 RECENT POSTS: 
 SEARCH BY TAGS: 
Henüz etiket yok.