Okan Buruk, Beşiktaş maçı öncesi açıklamalarda bulundu

Spor Toto Süper Lig 29’uncu haftasında Spor Toto Akhisar Belediye Stadyumu'nda Beşiktaş’ı konuk edecek olan Akhisarspor, Alanyaspor mağlubiyeti ardından ara vermeden Yılmaz Atabarut Tesisleri'nde hazırlıklara başladı.

İdman öncesi basın mensuplarını sorularını yanıtlayan Teknik Direktörümüz Okan Buruk: “Pazar günü oynadığımız Alanyaspor maçının bir an önce hafızalarımızdan silinmesi gereken bir maç olduğunu düşünüyorum. Çünkü oyun olarak çok kötü bir oyun vardı ve özellikle golü yedikten sonra yani 1-0’dan sonraki oyunumuz maçın sonuna kadar istemediğimiz bir oyundu. Rakibe çok fazla pozisyon verdik, çok rahat bıraktık, çok fazla hata yaptık. Sıcak da bizleri çok fazla olumsuz yönde etkiledi. Alışık olmadığımız bir hava bu anlamda oyuncularımızı etkiledi. Tabiki sahada her iki takımında oyuncuları aynı hava koşullarında ve sahada oynadı ama maçtan sonra da dediğim gibi Alanyaspor daha çok isteyen, daha çok konsantre olan taraftı. Alanyaspor kendi sahasında oynama avantajını iyi değerlendirdi. Biz de çok fazla hata yaptık ve işler istediğimiz gibi gitmedi. Üzücü bir mağlubiyet aldık ama bunu unutmamız gerekiyor. Ara vermeden tekrar çalışmalara başladık. İdman öncesi oyuncularımla yaptığım toplantıda, bizim yeniden bir başlangıca ihtiyacımız olduğunu belirttim. İnşallah Cuma günü buradaki Beşiktaş maçı ile bunu başarırız. Kendi sahamızda oynayacağımız bir maç, Beşiktaş’ın yükselen formu var son haftalarda baktığınızda son iki iç saha maçını kazanarak geliyor buraya. Rakibimizin ne kadar geniş bir kadrosu olduğunu biliyoruz. Biz de kendi sahamızda en iyisini yapmaya çalışacağız. Dediğim gibi takım olarak oynadığımızda özellikle büyük maçlarda büyük takımlara karşı hep olumlu bir performansımız oldu. Olumlu performansı sürdürmek istiyoruz. Ama zor bir maç bizi bekliyor” dedi.

Ligin kalan son 6 maçından en az iki maç kazanarak ligi rahat bir şekilde bitirmek istediklerine vurgu yapan Okan Buruk, bu hedefe de rahat ulaşacaklarının altını çizdi.


 THE ARTIFACT MANIFAST: 

 

This is a great space to write long text about your company and your services. You can use this space to go into a little more detail about your company. Talk about your team and what services you provide. Tell your visitors the story of how you came up with the idea for your business and what makes you different from your competitors. Make your company stand out and show your visitors who you are. Tip: Add your own image by double clicking the image and clicking Change Image.

 UPCOMING EVENTS: 

 

10/31/23:  Scandinavian Art Show

 

11/6/23:  Video Art Around The World

 

11/29/23:  Lecture: History of Art

 

12/1/23:  Installations 2023 Indie Film Festival

 FOLLOW THE ARTIFACT: 
  • Facebook B&W
  • Twitter B&W
  • Instagram B&W
 RECENT POSTS: 
 SEARCH BY TAGS: 
Henüz etiket yok.