top of page

Okan Buruk ve Futbolcularımızdan Açıklamalar

Ziraat Türkiye Kupası'nda Galatasaray'ı eleyip adını finale yazdıran takımımızda oyuncularımızdan Mustafa Yumlu ve Miguel Lopes ile Teknik Direktörümüz Okan Buruk tarihi geceyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Miguel Lopes: “Akhisar tarihinde ilk kez kupada final oynayacak bu benim için inanılmaz bir şey. Bizler bunu içerde soyunma odasında kutladık, personel olarak tüm futbolcular olarak da bu durumda böyle bir galibiyete ihtiyacımız vardı. Yani dediğim gibi inanılmaz bir şey oldu ve biz artık Türkiye Kupası'nda final oynayacağız. Tüm Akhisar için futbolcular ve personeli için ve taraftarları için çok çok mutluyum.

Finalde Beşiktaş ya da Fenerbahçe ile oynayacağız. İkisi de büyük takım, yani ikisi de zorlu rakip ben bir tercih yapamam bu konuda çünkü ikisi de zor ekipler. Yani artık biz bekleyeceğiz ve kimin geleceğini göreceğiz” dedi.

Mustafa Yumlu: “Gerçekten takımdaki arkadaşların ayağına yüreğine sağlık. Çok güzel bir mücadele örneği gösterdik burada. Yani kendi sahamızda 1-2 mağlup olduk ve deplasmanda böyle güçlü bir rakibe karşı seyircisi önünde hem de avantaj onlardayken buradan 0-2'lik galibiyet ile ayrılıp finale kalmak gerçekten büyük takımın bile yapamayacağı bir şey. Bunu mütevazi ve güzel bir ilçe takımının yapması bizi açıkçası onurlandırıyor ve gururlandırıyor.

Gerçekten Akhisar bizimle gurur duysun çünkü biz onları utandırmamaya çalışıyoruz ve elimizden geldiği kadar mücadelemizi veriyoruz. Bizimle geçekten gurur duysunlar. Buradaki başarı övülmeyi hak edecek bir başarıdır. Bizler de bunu hak ettiğimizi düşünüyoruz. Saha içinde verdiğimiz mücadele sonunda gerçekten hak ettik bugün. Tam bir deplasman takımı gibi oynadık ve skorları bulduktan sonra da maç tam bizim istediğimiz oyuna döndü. Bugün güzel bir galibiyet aldık. İlçemize hayırlı uğurlu olsun.

Tabii ki işimiz bitmedi. Burada bugün seviniyoruz ama kendi sahamızda çok önemli bir Göztepe maçı bizi bekliyor. Burada mütevazi ilçe halkımıza sesleniyorum lütfen Pazar günü Akhisar Stad'ını bayram yerine çevirsinler çünkü çok önemli bir müsabakaya çıkacağız. Bu bizim için çok önemli, yenip ligde rahat bir duruma gelip ondan sonra önümüze bakacağız inşallah” dedi.

Okan Buruk: "Özellikle biz golü bulunca daha iyi ve güvenli oynayan, deplasmanlarda hızlı hücumu iyi yapan bir takımız. Bugün planlarımızı gerçekleştrdik. Çok da pozisyon bulduk. Erken gol bize 2. golü de getirdi. İkinci yarıya baktığımızda yine fazla pozisyonumuz vardı. Muğdat'ın pozisyonu gol olsa rakibin 3 gol atması gerekiyordu. Maçın sonuna kadar yaptığımız mücadeleyle kazandık. Şu anda Akhisar sokaklarında insanlar sokaklara döküldü. En değerlisi bu. Ben futbolcuyken bunu çok yaşadım. Bunu Akhisar halkına yaşatmak ayrı bir mutluluk. Galatasaray'ın ligde önemli bir yarışı var. Onlar da rotasyon yaptı. Biz de belli ölçüde rotasyon yaptık. Çok doğru oynadık. Erken gol bize turu getirdi. Galatasaray'a bundan sonraki dönemde başarılar diliyorum.'' dedi.


 THE ARTIFACT MANIFAST: 

 

This is a great space to write long text about your company and your services. You can use this space to go into a little more detail about your company. Talk about your team and what services you provide. Tell your visitors the story of how you came up with the idea for your business and what makes you different from your competitors. Make your company stand out and show your visitors who you are. Tip: Add your own image by double clicking the image and clicking Change Image.

 UPCOMING EVENTS: 

 

10/31/23:  Scandinavian Art Show

 

11/6/23:  Video Art Around The World

 

11/29/23:  Lecture: History of Art

 

12/1/23:  Installations 2023 Indie Film Festival

 FOLLOW THE ARTIFACT: 
  • Facebook B&W
  • Twitter B&W
  • Instagram B&W
 RECENT POSTS: 
 SEARCH BY TAGS: 
Henüz etiket yok.
Reklam
Misyona
Hadi Bil! Resimli Kelime Oyunu
WhatsApp Image 2018-12-17 at 19.38.23.jp
Akhisar Ambalaj