top of page

Okan Buruk'tan Açıklamalar

Yeni Malatyaspor ile 0-0 biten maçın ardından konuşan Teknik Direktörümüz Okan Buruk: “Türkiye Kupası finalinde oynayacağız. Yarı final maçlarını oynadık. Bu tempo içerisinde bugün kazanabilseydik, Türkiye Kupası finaline daha rahat çıkan bir takım olacaktık ama lig içerisindeki yarışımız devam ediyor. İnşallah en kısa zamanda bir maç kazanıp, ligde de kendimizi garanti altına almak istiyoruz.” dedi.

Okan Buruk: “Maçtan önce baktığımızda iki takım da kazanıp, ligde kendini garanti altına almak istiyordu. Maçın sonuna baktığımızda benim düşünceme göre rakibimizin de net pozisyonları oldu, bizim de net pozisyonlarımız oldu. Özellikle duran toplardan ve yüksek toplarla rakibimiz kalemize gelmeye çalıştı. Burada verdiğimiz pozisyonlar oldu. Ligin iyi bir takımına karşı oynadık. Gerçekten ben Malatyaspor’u bu senenin başarılı takımlarından biri olarak görüyorum ve kendi sahasında iyi de bir seyircisi var. Güzel bir stadyum, burada rakip takımlara karşı zorluk oluşturan bir takım. Özellikle takım savunmasını iyi yapan, sert bir takım. Bu takıma karşı burada pozisyonlar bulmak ve maçı gol yemeden bitirmek, günün sonunda baktığımızda bizim için 1 puan iyi gözüküyor. Yani maçın hakkının da iki takım açısından da 1’er puan olduğunu düşünüyorum. Bundan sonraki haftalarda tabi ki yine puanlar alıp, ligdeki durumumuzu daha garanti altına almak istiyoruz.” dedi.

Malatya’ya birçok eksikle geldiklerini ifade eden Buruk: “Yoğun bir tempomuz vardı. Bugün buraya biz 7 tane sakat oyuncu, artı 3 tane de oyuna sonradan aldığımız hem Soner hem Larsson hem Hasan Ali sakatlıktan çıkmış oyunculardı. Baktığımızda günün sonunda bu tabloya karşı bizim için 1 puanın karlı olduğunu ve ligde bizim için bundan sonraki haftalar için ümit verdiğini söyleyebilirim. Malatyaspor’a bundan sonraki haftalarda başarılar diliyorum." diye konuştu.


 THE ARTIFACT MANIFAST: 

 

This is a great space to write long text about your company and your services. You can use this space to go into a little more detail about your company. Talk about your team and what services you provide. Tell your visitors the story of how you came up with the idea for your business and what makes you different from your competitors. Make your company stand out and show your visitors who you are. Tip: Add your own image by double clicking the image and clicking Change Image.

 UPCOMING EVENTS: 

 

10/31/23:  Scandinavian Art Show

 

11/6/23:  Video Art Around The World

 

11/29/23:  Lecture: History of Art

 

12/1/23:  Installations 2023 Indie Film Festival

 FOLLOW THE ARTIFACT: 
  • Facebook B&W
  • Twitter B&W
  • Instagram B&W
 RECENT POSTS: 
 SEARCH BY TAGS: 
Henüz etiket yok.