top of page

Final Maçı Öncesi Okan Buruk'un Açıklamaları

Türkiye Futbol Federasyonu'nun hazırladığı maç günü kitabında yazısı yayımlanan Okan Buruk, 10 Mayıs Perşembe günü Diyarbakır'da Fenerbahçe ile oynayacağımız final maçı ile ilgili olarak şöyle konuştu: "Akhisarspor olarak çok önemli bir organizasyonda ilk defa final oynamanın gururunu yaşarken, bir yandan da sezon başında belirlediğimiz Avrupa kupalarına katılma hedefine ulaşmak için de önümüzdeki son sınavı başarıyla geçmeye çalışacağız." ifadelerini kullandı.

Sadece Akhisar'ın değil tüm Türkiye'nin takımı olma yolunda önemli bir görevlerinin olduğunu belirten Buruk, şunları kaydetti: "Bu kadar büyük bir organizasyonun bir parçası olarak Ziraat Türkiye Kupası'nda finale yükselmenin heyecanını yaşıyoruz. Bölgesel Amatör Lig dahil, Türkiye'nin bütün liglerinden takımların bir arada yarışması, hepsinin birbirleriyle karşılaşması ve takımların, seyircilerin bu paylaşım içerisinde beraber bulunabilmesi, bizlere kupanın ne kadar anlamlı ve değerli olduğunu net bir şekilde anlatıyor.

24 Erzincanspor maçı ile başladığımız, Ankara Demirspor, Boluspor ardından Kayserispor ve Galatasaray ile devam ettiğimiz serüveni, Fenerbahçe kupa finali ile noktalayacağız. Bu finalde sadece Akhisar'ın değil, bütün Türkiye'nin takımı olma yolunda üzerimize çok önemli bir görev düşüyor. Final oynamak çok önemli bir başarı bizim için ama finali kazanmak çok daha büyük bir başarı olacaktır. Günün sonunda çok değerli rakibimiz Fenerbahçe'ye karşı, güzel bir atmosferde ve içinde sadece futbolun olduğu güzel bir oyunla kupayı kazanmak istiyoruz." dedi.

Yazısında Türkiye Futbol Federasyonunun yanı sıra sponsor Ziraat Bankası'na da teşekkür eden Buruk: "Bizi destekleyen taraftarımıza, maçlarda süre alan tüm oyuncularımıza ve bütün çalışanlarımıza, bu finalde ve bu başarının içinde oldukları için de tekrar teşekkür ediyorum. Finalin Diyarbakır'da, yeni bir stadyumda oynanması bizim için ayrıca çok anlamlı. Futbolu seven, belki uzun zamandır böyle bir organizasyondan uzak kalmış bir şehirde bir Anadolu takımı olarak bu finalin içinde olmak da bize ayrı bir gurur veriyor." değerlendirmesinde bulundu.


 THE ARTIFACT MANIFAST: 

 

This is a great space to write long text about your company and your services. You can use this space to go into a little more detail about your company. Talk about your team and what services you provide. Tell your visitors the story of how you came up with the idea for your business and what makes you different from your competitors. Make your company stand out and show your visitors who you are. Tip: Add your own image by double clicking the image and clicking Change Image.

 UPCOMING EVENTS: 

 

10/31/23:  Scandinavian Art Show

 

11/6/23:  Video Art Around The World

 

11/29/23:  Lecture: History of Art

 

12/1/23:  Installations 2023 Indie Film Festival

 FOLLOW THE ARTIFACT: 
  • Facebook B&W
  • Twitter B&W
  • Instagram B&W
 RECENT POSTS: 
 SEARCH BY TAGS: 
Henüz etiket yok.