top of page

Okan Buruk ve Futbolcularımızdan Açıklamalar

Diyarbakır'da oynanan Ziraat Türkiye Kupası final maçında Fenerbahçe'yi 3-2 mağlup eden Akhisarsporumuz'un Teknik Direktörü Okan Buruk, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Çok mutlu olduklarını belirten Buruk: "Rakibimiz de çok iyi oynadı. Onlar da maçı kazanmayı hak etti. Onları da tebrik ediyorum. Oyuncularıma teşekkür ediyorum. Çok mücadele ettiler. Takımlar arasında kadro yapısına baktığınızda büyük fark var ama oyuncularım bu farkı mücadeleleriyle kapatıp kupayı hak ettiler. Akhisar halkına hayırlı olsun. Diyarbakır'da bir Anadolu takımı olarak kupalı kaldırmak ayrı bir mutluluk." dedi.

Diyarbakır'da 18 yıl önce de kupa kazandığını anımsatan Buruk: "Şimdi teknik adam olarak kazandım. Artık lig maçına odaklanacağız. Orada da çok zor bir maç bizi bekliyor. Oyuncularıma güveniyorum. Onların istekleri bizi tekrar kazanmaya götürecek." diye konuştu.

Bir gazetecinin takımının bu sezon Fenerbahçe'yi 3 kez yenmesi ve kadro maliyetleri ile ilgili sorusunu yanıtlayan Buruk: "Takımımızın 7 katından çok daha fazla belki de rakibimizin kadro maliyeti. Tabii ki iyi oyuncuları var ama artık takımlar birbirine yaklaştı. Özellikle Türkiye liginde bunu çok iyi gördük. Takımlar birbirlerini yenebiliyor. Bizim de Fenerbahçe'ye karşı bir psikolojik üstünlüğümüz oluştu ama oyun olarak baktığımızda rakip de iyi oynadı. Kazanan biz olduk. Pozisyonları gole çeviren biz olduk. Bizim için önemli olan Akhisar'ın ekonomik yapısı. Borcu olmuyor olması. Kadromuz ligin en düşük maliyetli takımı. Çok iyi bir yönetim anlayışımız var. Oyuncularımıza verilen sözler tutuluyor. Hem başkan hem yöneticilere hem de Akhisar halkına çok teşekkür ediyorum." ifadelerinde bulundu.

Buruk, bir pozisyonda rakip takım oyuncularının topu kendilerine vermemesine ilişkin bir soruya da: "O sırada topu bize atmaları gerekiyordu. Bizim oyuncuların attığı bir toptu. Oyun sırasında böyle yanlışlar oluyor. Ben oyunu doğrularıyla değerlendirmek istiyorum. Bu iş biraz daha vicdana kalıyor ama maçın temeli kavgasız geçti." yanıtını verdi.

Oyuncularımızdan Mustafa Yumlu yaptığı açıklamada: "Büyük takımla bunu başarabilirsin ama böyle mütevazı bir ilçe takımıyla bunu başarabilmek daha zor. Biz bunu başardık. Gerçekten çok zor şartlarda buraya geldik. Taraftarımız buraya gelmeyi çok istedi ama Fenerbahçe'ye yapılan güzellikler bizim taraftarımıza yapılmadı. Onlara internetten bilet satışı olmuş, bizim taraftara yasaklanmış. Fenerbahçe'ye 15 bin bilet satılmış, Akhisar'a 7 bin satılmış. Bu bir final. Her şey ortak olmalıydı ama maalesef olmadı. Bizim için sorun yok. Biz Fenerbahçe'yi zaten kendi sahasında kendi seyircisi önünde yenmiştik, burada da fazla seyircileri olması bir şey fark ettirmedi. Çok iyi mücadele ettik. Maçın başında çok pozisyon verdik. O arada gol yiyip sıkıntı yaşayabilirdik ama o baskıyı atlattık ve daha iyi oynamaya başladık. Bugün hak ettiğimiz bir galibiyeti yaşıyoruz. Buraya gelemeyen Akhisar halkına sesleniyorum. Onlar gelmedi ama biz onlara kupayı getiriyoruz, hayırlı uğurlu olsun. Fenerbahçe'ye de çok teşekkür ederim onlardan da Allah razı olsun. Bu sene 2 maçta onları yendik, bir de onların sayesinde kupayı kazandık." dedi.

Mustafa Yumlu, Fenerbahçe'ye karşı bu sezon üstünlük kurmaları ile ilgili ise : "Fenerbahçe'ye daha önceden de şansımız tutuyordu, bu sene de tuttu. Çok iyi oldu bizim için. Fenerbahçe bizim oyun sistemimize çok uygun bir profile sahip. Biz de bunu kullandık ve bugün kazandık. Çok mutluyuz, tadını çıkartıyoruz." yorumunu yaptı.

Başarılı kalecimiz Fatih Öztürk yaptığı açıklamada: "Kupayı kaldırdık ama hayal gibi geliyor hala. Buraya geleceğimizi tahmin etmiyorduk ama çok iyi bir arkadaşlığımız var. Bunu sahaya yansıtabildik. Kalite olarak Fenerbahçe ve Galatasaray üstün takımlar ama hocamızın taktikleriyle beraber çok iyi bir iş başardığımızı düşünüyoruz. Taktiksel anlamda uyumlu olduğumuzu ve gerekeni yaptığımızı düşünüyoruz. Mutlu ve gururluyuz. Akhisar'a ve taraftarlarımıza armağan olsun. Gelemediler, çok haklılar ama bunun telafisini Kayseri maçında bekliyoruz. Umarız bizi yalnız bırakmazlar. Pazartesi günü çok önemli bir maçımız var. Umarım gerekeni yaparlar ve beraber tekrar güzel günlere döneriz." dedi.


 THE ARTIFACT MANIFAST: 

 

This is a great space to write long text about your company and your services. You can use this space to go into a little more detail about your company. Talk about your team and what services you provide. Tell your visitors the story of how you came up with the idea for your business and what makes you different from your competitors. Make your company stand out and show your visitors who you are. Tip: Add your own image by double clicking the image and clicking Change Image.

 UPCOMING EVENTS: 

 

10/31/23:  Scandinavian Art Show

 

11/6/23:  Video Art Around The World

 

11/29/23:  Lecture: History of Art

 

12/1/23:  Installations 2023 Indie Film Festival

 FOLLOW THE ARTIFACT: 
  • Facebook B&W
  • Twitter B&W
  • Instagram B&W
 RECENT POSTS: 
 SEARCH BY TAGS: 
Henüz etiket yok.
Reklam
Misyona
Hadi Bil! Resimli Kelime Oyunu
WhatsApp Image 2018-12-17 at 19.38.23.jp
Akhisar Ambalaj