Akhisarspor - Krasnodar maçı öncesi basın toplantısı düzenlendi

Tarihinde ilk defa Avrupa kupalarında yer alacak Akhisarspor, J Grubu ilk maçında yarın Rusya ekibi Krasnodar ile Spor Toto Akhisar Stadı'nda karşı karşıya gelecek. Ligde oynanan 5 maçta henüz galibiyet alamayan ve sadece 2 puan toplayabilen takımımızın teknik direktörü Safet Susiç ile hafta başında yollar ayrılmıştı ve bu maç öncesi Akhisarspor Teknik Sorumlusu Cem Kavçak, takım kaptanı Bilal Kısa ile birlikte basın toplantısı düzenledi.

Akhisarspor Teknik Sorumlusu Cem Kavçak, UEFA Avrupa Ligi J Grubu ilk maçında yarın Rus ekibi Krasnodar ile oynayacağımız maç öncesi yaptığı açıklamada: "Biz rakibimizin eksi ve artılarını tarttık. Hangi yönde ne eksikleri var hepsini izledik biliyoruz. İnşallah yarın maça gelen taraftarlarımıza zevkli ve güzel bir maç izletiriz. Hafta başı bilindiği üzere hocamızla yollarımız ayrıldı. Kendisine bundan sonraki futbol hayatında başarılar diliyorum. Kulübümüz adına bugün çok tarihi bir gün. Böyle tarihi bir günde şans bana nasip oldu. Bu şansı bana tanıdıkları için yönetimimize teşekkür ediyorum. Bir Akhisarlı olarak böyle bir maça çıkmak benim için gurur verici. Rakibimiz Krasnodar, son yıllarda çıkış içerisinde. İyi bir takımla oynayacağız yarın. İnşallah yarın kazanan biz oluruz. Kazanacağımıza inanıyoruz." dedi.

Rus gazetecinin Krasnodar maçında Akhisarspor'un nasıl bir sürpriz yapacağı yönündeki sorusuna yanıt veren Kavçak: "Krasnodar iyi bir takım, çıkışta olan bir takım. Ancak sürprizden ziyade, biz de 6 senedir süper ligde oynayan bir takımız. Her türlü skoru alabiliriz. Buna sürpriz diyemeyiz. 3 sonuçlu bir oyun." ifadelerini kullandı. Yarınki oyun stratejileri hakkındaki soruya da cevap veren Kavçak: "Ben 6 senedir bu kulüpteyim. Roberto Carlos ile başlamıştık. Oyuncularla aramızdaki ilişki hoca-futbolcu olarak değil daha çok bir arkadaş gibidir. Yarın da bu sinerji sahaya yansıyacaktır. Elimizdeki oyuncu listesi belli. Ben her takıma ayrı taktikle yaklaşılması gerektiğini düşünüyorum. Bu yüzden Krasnodar maçı da bizim için ayrı bir maç olacak." diye konuştu. Rus gazetecinin Galatasaray maçındaki taraftarın etkisini örnek göstererek, yarınki maçta stadı doldurup dolduramayacakları yönündeki soruya da yanıt veren Kavçak: "Biz geçen sene taraftarlarımızla çok iyi bir sinerji yakalamıştık. Bu sene bunu bazı etkenlerden dolayı kaybettik. Buradan taraftarlarımıza sesleniyorum. Yarın maça gelsinler bizi desteklesinler. Onların bizi ateşlemesini istiyoruz. Böyle tarihi anlar her zaman nasip olmaz." şeklinde konuştu.

Kendileri adına tarihi bir maça çıktıklarını belirten Akhisarspor kaptanı Bilal Kısa: "Tarihimizde ilk defa UEFA Avrupa Ligi'ne katıldık. Akhisar şehri ve oyuncular için çok önemli. Biz de bunun bilincindeyiz. Yarın inşallah en iyi şekilde mücadele edip, iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz. Lige çok iyi başlangıç yapamadık ama bu maçı ayrı tutmamız gerekiyor. Uzun zamandır bu maçı bekliyorduk. Ligi bir kenara koyup yarınki maça konsantre olduk. Taraftarlarımızı da yarın stada bekliyoruz. Onların da desteğiyle iyi bir maç çıkarmak istiyoruz. Bu seviyelerde oynamak zordur. Çok tecrübeli arkadaşlarımız var. Yarın iyi mücadele, iyi bir oyunla ligde aldığımız kötü sonuçları da telafi ederek 3 puanla buradan ayrılmak istiyoruz" dedi. "Böyle maçlar ligdeki maçları telafi eder mi" sorusuna cevap veren Kısa: "Tabi ki yardımcı olacaktır. Özgüvenimizin yerine gelebilmesi için ihtiyacımız olan 3 puandır. Bu maç bir başlangıç olabilir. Bu maç ilerleyen haftalara daha umutlu bakmamızı sağlar. Daha önce Avrupa Ligi'nde Galatasaray ile birlikte oynamıştım. Bu bir tecrübedir. Takımımızda tecrübeli çok arkadaşımız var. Hep birlikte bunu sahaya yansıtırsak, iyi bir sonuç alacağımıza inanıyorum." diye konuştu.


 THE ARTIFACT MANIFAST: 

 

This is a great space to write long text about your company and your services. You can use this space to go into a little more detail about your company. Talk about your team and what services you provide. Tell your visitors the story of how you came up with the idea for your business and what makes you different from your competitors. Make your company stand out and show your visitors who you are. Tip: Add your own image by double clicking the image and clicking Change Image.

 UPCOMING EVENTS: 

 

10/31/23:  Scandinavian Art Show

 

11/6/23:  Video Art Around The World

 

11/29/23:  Lecture: History of Art

 

12/1/23:  Installations 2023 Indie Film Festival

 FOLLOW THE ARTIFACT: 
  • Facebook B&W
  • Twitter B&W
  • Instagram B&W
 RECENT POSTS: 
 SEARCH BY TAGS: 
Henüz etiket yok.