Sevilla-Akhisarspor maçı öncesi basın toplantısı düzenlendi

Teknik Direktörümüz Cihat Arslan ve başarılı oyuncumuz Miguel Lopes, Sevilla ile oynayacağımız maç öncesi Ramon Sanchez Pizjuan Stadı'nda basın toplantısı düzenledi.

Sevilla maçını çok önemli gördüklerini belirten Cihat Arslan: "Rakibimizin bütçesiyle, büyüklüğüyle beraber biz de mütevazılığımızı biliyoruz. Futbol öyle bir oyun ki, güçlülerin değil, daha küçük takımların bile kazanma ihtimalinin olduğu bir oyun. Yarın akşam güzel bir maç izlettireceğimizi düşünüyorum.Avrupa'da çok yer almayan bir kulübüz ama kulübümüz içinde Avrupa'da çok fazla yer alıp çok maç yapmış oyuncularımız var. Güzel bir maç olacağını düşünüyorum onların da katkısıyla. Güzel bir akşam olsun, rakibimize de başarılar." dedi.

Takımın mevcut durumunu değerlendiren Cihat Arslan: "Büyük takımları eleyerek kupayı aldık, Türkiye'nin en büyük kulüplerini eleyerek geldik. Bu bizim için önemliydi. Bu arena farklı tabii, daha hazır olmalıydık. Bugün dört oyuncumuz sakat, bir oyuncu cezalı, bir oyuncumuz da hasta.Takıma katılalı kısa bir süre oldu ama geçmişte bu takımın kuruluşunda çok büyük emeklerim var. Beraber büyüdüğümüzü biliyorum. Bu yaşadığımız şanssızlıklar ve maçlardaki kırılma anları ligde bizi kötü duruma itti. Oynadığımız oyunla puan tablosu eşleşmiyor.Bu talihsizlikleri yaşadığınızda futbolun içindeki kırılmalar sizi daha çok etkiliyor. Biraz şanssızlık, biraz oyunumuzun karşılığını alamama, bulunduğumuz noktayı o şekilde özetleyebilirim. Bazen acı çekersiniz futbolun içinde, futbolda acı çekmek de vardır ama o acılar sizi ayakta tutar ve daha güçlü olmanızı sağlar. Biz bu yoldayız, daha güçlü olacağız, ligde de daha sağlam yer alacağız. Bizim için giydiğimiz forma çok kutsaldır. O değerleri saha içerisinde yansıtmalıyız, ligde de ilerleyen haftalarda en iyi yerlere geleceğimize inanıyorum." diye konuştu.

Sevilla hakkında da konuşan Cihat Arslan: "Sevilla'yı sadece futbol takım olarak değil, bir kültür ve camia olarak düşünüyorum. Tarihi derinlikleri çok köklü. Türkiye'de mütevazı bir ilçeyiz. Sevilla gibi bir takımla oynamak bizi hem heyecanlandırıyor hem mutlu ediyor. Rakibimize çok büyük saygı duyarak buraya geldik ama bu saygı, sahada mücadele etmeyeceğimiz anlamına gelmiyor. Hem sakat hem cezalı oyuncularımız olduğundan zorunlu rotasyonlarımız var ama kim oynarsa oynasın o işin parçası olmak zorunda. Rakibimiz de aynı şekilde, çok değerli futbol anlayışına sahip bir teknik direktörleri var. Hem önde basan hem tempo yapan çok üretken bir takımla oynayacağız. Durdurmak ve oynamak üzerine bir prensibimiz var. 1-2 oyuncuya bağlı değişiklikler mutlaka olacaktır." diyerek sözlerini tamamladı.


 THE ARTIFACT MANIFAST: 

 

This is a great space to write long text about your company and your services. You can use this space to go into a little more detail about your company. Talk about your team and what services you provide. Tell your visitors the story of how you came up with the idea for your business and what makes you different from your competitors. Make your company stand out and show your visitors who you are. Tip: Add your own image by double clicking the image and clicking Change Image.

 UPCOMING EVENTS: 

 

10/31/23:  Scandinavian Art Show

 

11/6/23:  Video Art Around The World

 

11/29/23:  Lecture: History of Art

 

12/1/23:  Installations 2023 Indie Film Festival

 FOLLOW THE ARTIFACT: 
  • Facebook B&W
  • Twitter B&W
  • Instagram B&W
 RECENT POSTS: 
 SEARCH BY TAGS: 
Henüz etiket yok.