Akhisarspor-Sevilla maçı öncesi basın toplantısı düzenlendi

Tarihinde ilk kez Avrupa'da mücadele eden ve gruptakş 3 maçta 1 gol atıp, kalesinde 9 gol görerek henüz puanla tanışamayan Akhisarspor'umuzda teknik direktör Cihat Arslan ve Aykut Çeviker, UEFA Avrupa Ligi J Grubu'nda Sevilla ile oynanacak maç öncesi basın toplantısı düzenledi.

Spor Toto Akhisar Stadyumu'nda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Cihat Arslan: "Tarihi bir maç, çok önemli bir rakibimiz var. Bu organizasyonun parçası olmak bize gurur veriyor.Avrupa’nın sayılı ekiplerinden biriyle burada karşılaşmak hem bizim açımızdan hem de taraftarlarımız açısından çok önemli ve değerli. Bu tarihi maçta ilk maça nazaran daha gayretli, daha iradeli, daha mücadele eden ve daha üretken bir Akhisarspor göstermek istiyoruz. İlk iki maçta oyunsal olarak çok şey kattık ama Sevilla maçında bundan çok yoksun kalmıştık. Amacımız bu organizasyonun değerine güzellik katabilmek. Tahmin ediyorum ki yarın bu büyük geceye taraftarlarımız ve futbolseverler de çok ilgi gösterecek. Bu mücadeleye yakışır bir tavır ve oyun sergileme düşüncesindeyiz. İnşallah güzel bir akşam olur.” dedi.

Her iki takımdaki sakatlıkların oyunu nasıl etkileyeceği yönündeki bir soruyu yanıtlayan Cihat Arslan: “Onların eksiklikleri onları çok etkilemez ama bizim eksiklerimiz bizi çok derinden etkiliyor. Onların daha fazla alternatifleri var. O nedenle çok şanslılar. Bizim de bölgesel eksikliklerimiz var. Bugün de Seleznov’un sakatlığı söz konusu oldu. O da kadrodan çıkarıldı. Stoper ve forvet, çok ciddi iki ölümcül noktada büyük eksikliklerimiz var. Bu bizi düşündürüyor. Sonuçta biz de sahada farklı bir sistemle oynayacağız. Bu eksikliği hissettirmeden oynamaya çalışacağız. Futbol 90 dakika ve her bölgede oynanacak. Belli bir bölgeye bağlı kalmak mümkün değil. Günümüz futbolundaki en önemli etken geçişler. Kaç forvetle, kaç stoperle oynadığınızdan çok geçişler önemli. Yarın sahaya 11 kişi çıkacağız, 3 oyuncu değiştireceğiz. Tabii ki zor bir gece. İnançlı olarak bir şeyleri başarmak için oynuyoruz. Rakibimizin gücüne saygı duyacağız. Bizim de gayelerimiz ve hedefimiz olacak. Bizim hayalimiz ve ümidimiz kazanmak ve kazanmanın yollarını aramak. Rakibinizin gücünü kabul etmezseniz, sonucunda hayal kırıklıklarınız çok olur. İnanan 11 kişi var. Kazanmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız.” diye konuştu.

Orta saha oyuncusu Aykut Çeviker ise yaptığı açıklamada: “ UEFA Avrupa Ligi ilk defa katıldığımız bir organizasyon. Krasnodar ve Standard Liege maçlarında iyi oynamıştık ama bunu skora yansıtamamıştık .Son maç bizim için kötü bir geceydi. Futbolda bu tür sonuçlar da var. Yarın da onları burada ağırlayacağız. İnşallah bizim için güzel bir gece olacak. Sakatlıklarımız çok da olsa sahaya çıkan 11 arkadaşımız ülkemizi ve ilçemizi en iyi şekilde temsil etmek isteyecektir. Tüm taraftarlarımızı yarın güzel bir futbol gecesi yaşatmak için bekliyoruz. İnşallah bizden desteklerini esirgemezler.” dedi.


 THE ARTIFACT MANIFAST: 

 

This is a great space to write long text about your company and your services. You can use this space to go into a little more detail about your company. Talk about your team and what services you provide. Tell your visitors the story of how you came up with the idea for your business and what makes you different from your competitors. Make your company stand out and show your visitors who you are. Tip: Add your own image by double clicking the image and clicking Change Image.

 UPCOMING EVENTS: 

 

10/31/23:  Scandinavian Art Show

 

11/6/23:  Video Art Around The World

 

11/29/23:  Lecture: History of Art

 

12/1/23:  Installations 2023 Indie Film Festival

 FOLLOW THE ARTIFACT: 
  • Facebook B&W
  • Twitter B&W
  • Instagram B&W
 RECENT POSTS: 
 SEARCH BY TAGS: 
Henüz etiket yok.